The HP ProBook 450 G9 9M3P5AT#ABU is powered by an Intel Core i5-1235U processor, 16GB RAM, and a 512GB SSD. It features a 15.6-inch FHD display and runs Windows 11 Pro.
HP ProBook 450 G9 9M3P5AT#ABU Core i5-1235U 16GB 512GB SSD 15.6IN FHD Win 11 Pro
£892.98
£744.15
HP ProBook 450 G9 9M3P5AT#ABU Core i5-1235U 16GB 512GB SSD 15.6IN FHD Win 11 Pro
HP ProBook 450 G9 9M3P5AT#ABU Core i5-1235U 16GB 512GB SSD 15.6IN FHD Win 11 Pro
| Model Name | HP ProBook 450 G9 9M3P5AT#ABU Core i5-1235U 16GB 512GB SSD 15.6IN FHD Win 11 Pro |
| Processor | Core i5-1235U |
| RAM | 16GB |
| Hard Disk Drive | 512GB SSD |
| Optical Drive | NO ODD |
| Graphics | Intel Iris Xe Graphics |
| Display size (diagonal) | 39.6 cm (15.6IN) |
| Ports & Interfaces |
1 x USB Type-C 10Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort 1.4) 3 x USB Type-A 5Gbps signaling rate (1 charging, 1 power) 1 x AC power 1 x HDMI 2.1b 1 x stereo headphone/microphone combo jack 1 x RJ-455 |
| Network | Realtek RTL8852AE Wi-Fi 6 (2x2) and Bluetooth 5.2 wireless card |
| Audio & Speakers | Dual stereo speakers, dual array microphones |
| Battery | Battery is internal and not replaceable by customer. Serviceable by warranty. |
| Webcam | 720p HD privacy camera |
| Dimensions(WxDxH) | 35.94 cm x 23.39 cm x 1.99 cm |
| Weight | Starting at 1.74 kg |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Manufacturer Warranty | 1-year and 90 day software limited warranty |
| SKU | 9M3P5AT#ABU |
|---|---|
| EAN | 0197961984880 |
| Manufacturer | HP |
| In Stock | N |
| Model Name | HP ProBook 450 G9 9M3P5AT#ABU Core i5-1235U 16GB 512GB SSD 15.6IN FHD Win 11 Pro |
| Processor | Core i5-1235U |
| RAM | 16GB |
| Hard Disk Drive | 512GB SSD |
| Optical Drive | NO ODD |
| Graphics | Intel Iris Xe Graphics |
| Display size (diagonal) | 39.6 cm (15.6IN) |
| Ports & Interfaces | 1 x USB Type-C 10Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort 1.4) 3 x USB Type-A 5Gbps signaling rate (1 charging, 1 power) 1 x AC power 1 x HDMI 2.1b 1 x stereo headphone/microphone combo jack 1 x RJ-455 |
| Network | Realtek RTL8852AE Wi-Fi 6 (2x2) and Bluetooth 5.2 wireless card |
| Audio & Speakers | Dual stereo speakers, dual array microphones |
| Battery | Battery is internal and not replaceable by customer. Serviceable by warranty. |
| Webcam | 720p HD privacy camera |
| Dimensions(WxDxH) | 35.94 cm x 23.39 cm x 1.99 cm |
| Weight | Starting at 1.74 kg |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Manufacturer Warranty | 1-year and 90 day software limited warranty |
| Product Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Product Operating System | Windows 11 Pro |
| Product Diagonal | 15 to 15.9 |
| Product Storage | 512GB SSD |
| Model | HP ProBook |









