Lenovo V15 G4 82YU00U8UK AMD Ryzen 5 7520U 8GB 512GB SSD 15.6IN FHD Win 11 Home
Lenovo V15 G4 82YU00U8UK AMD Ryzen 5 7520U (4MB Cache, 2.8GHz), 8GB LPDDR5-SDRAM, 512GB SSD, 39.6 cm 15.6IN Full HD 1920 x 1080 TN, AMD Radeon 610M, LAN, WLAN, Webcam, Windows 11 Home 64-bit
Lenovo V15 G4 82YU00U8UK AMD Ryzen 5 7520U 8GB 512GB SSD 15.6IN FHD Win 11 Home
| Model Name | Lenovo V15 G4 82YU00U8UK AMD Ryzen 5 7520U 8GB 512GB SSD 15.6IN FHD Win 11 Home |
| Processor | AMD Ryzen 5 7520U |
| RAM | 8GB Soldered LPDDR5-4800 |
| Hard Disk Drive | 512GB SSD M.2 2242 PCIe 4.0x4 NVMe |
| Optical Drive | NO ODD |
| Graphics | Integrated AMD Radeon 610M Graphics |
| Display size (diagonal) | 15.6IN FHD (1920x1080) TN 250nits Anti-glare |
| Ports & Interfaces |
2 x USB 3.2 Gen 1 1 x USB-C 3.2 Gen 1 (support data transfer, Power Delivery (20V only) and DisplayPort 1.2) 1 x HDMI 1.4b 1 x Ethernet (RJ-45) 1 x Headphone / microphone combo jack (3.5mm) 1 x Power connector |
| Network | 11ac 2x2 + BT5.1 |
| Audio & Speakers | Stereo speakers, 1.5W x2, Dolby Audio |
| Battery | Integrated 38Wh |
| Webcam | HD 720p with Privacy Shutter |
| Case Material | PC-ABS (Top), PC-ABS (Bottom) |
| Dimensions(WxDxH) | 35.92 cm x 23.58 cm x 1.99 cm |
| Weight | Starting at 1.65 kg (3.63 lbs) |
| Operating System | Windows 11 Home, English |
| Manufacturer Warranty | 1 Year Courier or Carry-in |
| SKU | 82YU00U8UK |
|---|---|
| EAN | 0196804953700 |
| Manufacturer | Lenovo |
| In Stock | Y |
| Model Name | Lenovo V15 G4 82YU00U8UK AMD Ryzen 5 7520U 8GB 512GB SSD 15.6IN FHD Win 11 Home |
| Processor | AMD Ryzen 5 7520U |
| RAM | 8GB Soldered LPDDR5-4800 |
| Hard Disk Drive | 512GB SSD M.2 2242 PCIe 4.0x4 NVMe |
| Optical Drive | NO ODD |
| Graphics | Integrated AMD Radeon 610M Graphics |
| Display size (diagonal) | 15.6IN FHD (1920x1080) TN 250nits Anti-glare |
| Ports & Interfaces | 2 x USB 3.2 Gen 1 1 x USB-C 3.2 Gen 1 (support data transfer, Power Delivery (20V only) and DisplayPort 1.2) 1 x HDMI 1.4b 1 x Ethernet (RJ-45) 1 x Headphone / microphone combo jack (3.5mm) 1 x Power connector |
| Network | 11ac 2x2 + BT5.1 |
| Audio & Speakers | Stereo speakers, 1.5W x2, Dolby Audio |
| Battery | Integrated 38Wh |
| Webcam | HD 720p with Privacy Shutter |
| Case Material | PC-ABS (Top), PC-ABS (Bottom) |
| Dimensions(WxDxH) | 35.92 cm x 23.58 cm x 1.99 cm |
| Weight | Starting at 1.65 kg (3.63 lbs) |
| Operating System | Windows 11 Home, English |
| Manufacturer Warranty | 1 Year Courier or Carry-in |
| Product Operating System | Win 11 Home |
| Product Storage | 512GB SSD |
| Model | Lenovo V Series |



